EXPOSICIÓNS VIÑETAS 2020

KIOSCO ALFONSO

Exposicións de:

ALESSANDRO BARBUCCI
ENRIQUE VEGAS
PAU
XULIA VICENTE
Axenda de charlas
Sesións de firmas pendentes de confirmar

43.3681084,-8.403124,17

Dirección
Xardins de Méndez Núñez, 3 – 15003 A Coruña

Horarios exposicións
12:00 a 14:00 / 18:00 a 22:00

As exposicións estarán abertas ao público ata o día 13 de setembro.

SALA MUNICIPAL DE EXPOSICIÓNS PALEXCO

Exposicións de:

Exposicións de diferentes editoriais españolas cunha oferta de interese en cómic infantil e xuvenil, mediante mostras monográficas dunha selección dos seus autores.

Brúfalo Lector/La Cúpula

  • Katie O’Neill

Astronave/Norma

  • Bonache
  • Ricardo Peregrina
  • David Ramírez
  • Julia Billet y Claire Fauvel: “La guerra de Catherine”

Astiberri

  • Ana Miralles y Emilio Ruiz
  • Lorena Álvarez
  • Adrien Albert

Mamut/Bang

  • Natalia Colombo (Babita)
  • Fermín Solís (Astroratón)
  • Artur Laperla (Superpatata)
  • Jacobo Fernández (Marcopola)

Nuevo Nueve

  • Mathilde Domecq y Mr. Tan (Shaker Monster)
  • Colectiva Marsupialami

43.3679119,-8.4012526,17

Dirección
Muelle de Transatlánticos, s/n – 15003 A Coruña

Horarios exposicións
12:00 a 14:00 / 18:00 a 22:00

As exposicións estarán abertas ao público ata o día 13 de setembro.

PALACIO MUNICIPAL DE MARÍA PITA

Exposicións de:

AGUSTÍN FERRER CASAS

”Mies”

43.3703452,-8.3953732,17

Dirección
Praza de María Pita, 1 bajo 15001 A Coruña

Horarios exposicións
12:00 a 14:00 / 18:00 a 22:00

SALA MUNICIPAL DE EXPOSICIÓNS SALVADOR DE MADARIAGA

Exposicións de:

ALBERTO VÁZQUEZ
Premio Castelao 2019 (modalidade Xeral) con “ A caza”.

MARTÍN ROMERO
Premio Castelao 2019 (modalidade LIX) con “Uxío”.

43.367692,-8.4053291,19

Dirección
Rúa Durán Lóriga, 10 baixo – 15003 A Coruña

Horarios exposicións
12:00 a 14:00 / 18:00 a 22:00

TORRE DE HÉRCULES

Exposicións de:

Cartéis das edicións anteriores Viñetas desde o Atlántico.

43.385961,-8.4086893,17

Dirección
Avda. Navarra,  s/n – 15002 A Coruña

Horarios exposicións
10:00 a 20:30